MAVENA® SET Akut Jel, Saç ve Deri Sıvısı ve Şampuan

MAVENA® SET Akut Jel, Saç ve Deri Sıvısı ve Şampuan
MAVENA® SET Akut Jel, Saç ve Deri Sıvısı ve Şampuan
MAVENA® SET Akut Jel, Saç ve Deri Sıvısı ve Şampuan
MAVENA® SET Akut Jel, Saç ve Deri Sıvısı ve Şampuan
Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Dermahome Center Puan : 152.741
Fiyat:
214,80 TL
İndirimli Fiyat (%11,7) :
189,72 TL
Kazancınız 25,08 TL
Havale / EFT:
180,23 TL
189.72 www.dermahome.com
Aynı Gün Kargo
ÖZEL KOMBİNASYON MAVENA FIRSAT PAKETİ
 
Akut Jel 100gr Saç ve Deri Sıvısı 200ml ve Şampuan200ml 


MAVENA B12 AD Akut Jel  Atopik cilt Sedef Egzama Çatlama Onarıcı


Açık yaralarda ve Bakteriyel iltahaplanmalarda kullanılır    
Atopik Dermatitte (AD)
Kortizon içermeyen  özel Formül
  MAVENA B12 AD Akut Jel


? MAVENA B12 AD Akut Jel nemlendirici etkili, koyu kırmızı renkli bir jeldir ve özel olarak atopik dermatitten (AD) kaynaklanan  akut (ıslak) cilt değişikliklerinde haricen kullanılması için geliştirilmiştir.


? MAVENA B12 AD Akut Jel kortizon içermez ve 4 haftadan büyük olan bebekler de dahil olmak üzere uzun süreli uygulamalarında çocuklarda, gençlerde ve yetişkinlerde kullanılabilmektedir.


? MAVENA B12 AD Akut Jel haricen kullanımda deri artık kurumayana ve ıslanmayana kadar devam ettirilmelidir, sonrasında MAVENA B12 AD Bariyer Krem ile devam edilmelidir.

Nörodermatit, Atopik Dermatit (AD) nedir?

 
Nörodermatit, Atopik Dermatit (AD) veya Atopik Egzama doğuştan olan (genetik eğilim) inflamatuvar, kaşıntılı ve  çok faktörlü bir deri hastalığıdır ve kronik tekrarlayan (aralıklı) bir seyri vardır.


Hastalık cilt bariyerinin ve bağışıklık sisteminin bozulmuş bir fonksiyonu olarak karakterize edilmektedir ve sonucu da cildin çevredeki kimyasal ve mekanik uyaranlara karşı aşırı duyarlılık göstermesidir.


Cilt belirtileri hastalığın aşamasına (akutveyakronik)ve hastanın yaşına göre değişmektedir.Çoğunlukla cilt kızarıklıkları ve aşırı bir kaşıntı devam etmektedir, akut aşamada ise ayrıca kabarcıklar, nodüller , kısmi olarakda kabuklu olan sulu iltihaplanmalar . Nüksetmeler arasında devam eden kronik aşamada ise kızarıklık ve pul pul olmanın yanı sıra belirgin bir cilt kuruluğu görülmektedir. Heriki hastalık aşamasıda eş zamanlı olarak vücudun farklı yerlerinde görülebilmektedir.


Nörodermatit genellikle aileden gelen genetik bir yatkınlık ile geçer ve çoğunlukla astım, bahar nezlesi, kurdeşen ya da gıda alerjileri gibi baka alerjik hastalıklarla beraber ortaya çıkmaktadır.


Hastalık genellikle 6 ila 12 haftalık bebekken başlamaktadır. Bu hastalığa sahip olan çocukların yaklaşık %50 ‚sinde hastalık birinci yaşın doldurulmasından önce ortaya çıkmakta ve belirtileri ise çocukların çoğunda 5 yaşını doldurmadan görülmektedir. Çocukların %15 - %20 ‚si ise en azından zaman zaman Nörodermatit‘e maruz kalmaktadır. Nörodermatit iyileşmemektedir ancak yaşın ilerlemesiyle beraber belirtisiz hastalık evrelerinin gelme olasılığı artmaktadır, öyle ki yetişkinlerin sadece %3 - %4 ‚ü Nörodermatit hastalığından şikâyetçidir.


Hastalık genelde istikrarlı devam  ettirilen temel bir cilt bakımı, hedefli
bir tedavi ve çevreden bulunan  tahriş edici etkenlerden kaçınmakla
kontrol altına alınabilmekte ve  belirgin bir şekilde iyileştirilebilmektedir.


Nedenler
Hastalığın nüksetmesine sebep olan tahriş edici etkenler, mekanik irritanlar ve alerjenler (örneğin ev tozu akarları, gıda alerjileri, parfümler, kozmetik ürünler gibi),duygusal faktörler (stres, öfke, hayal kırıklığı) ve enfeksiyonlardır..


Bariyer olan cild (cildin bariyer fonksiyonu)
Normal, sağlıklı cilt etkili bir bariyerdir – su sızıntısını (trans epidermal su kaybı TEWL) ve mikropların, tahriş edici etkenlerin ve alerjenlerin içeriye girişini engellemektedir. Mevcut olan cildin baskın olan hücreleri keratinositlerdir, bunların bütünü ise çok katmanlı epidermisi oluşturmaktadır. Tüm keratinositler epidermisin en alt katmanının bazal tabaka hücrelerinin bölünmesiyle oluşmaktadır. Keratinositler, ismini aldıkları keratin maddesinin (asıl madde) yanı sıra örneğin Karbamit (Urea), gliserin ve filagrin gibi seramitleri ve doğal nemlendiricileri de (doğal nemlendirici faktörler) oluşturmaktadır.


Üst Derinin en dış tabakası (Kornea tabakası veya Stratumcorneum) cilt bariyerinin en büyük kısmıdır, hiçbir çekirdeğe sahip olmayan lifliproteinlerle (keratin) doldurulmuş hücreler içeren zayıflamış ve ölü birçok keratinosit katmanlarınıda (asıl hücreler, korneositler) içinde bulundurmaktadır. Bunlar ise diğerlerinin yanı sıra lipidiçerikli, lamelli bir tutkal maddesi(«hücre tutkalı») ile bir arada tutulmaktadır. 


Kornea hücreler ayrıca hücrelerin tamamen su ile dolu olmasını sağlayan su bağlayıcı maddelerde (doğal nemlendiriciler, NMF),içermektedir. Normal bir kornea tabakası oldukça yüksek bir su içeriğine sahiptir, esnek ve yumuş aktır ve dış etkenlere karşı çok etkili bir bariyer oluşturmaktadır.


Kornea tabakasının bariyer fonksiyonu bir taraftan su bağlayıcı özelliğe sahip olan doğal nemlendiriciler urea, fligarin ve gliserine ve örneğin seramitler gibi cilt lipitlerinin fonksiyonlarına ( bariyer lipitleri ) dayanmaktadır. Diğer taraftan ise korneositlerin kanca şeklindeki yapıları ve moleküler bağlayıcı kuvvetleri, ölü ve canlı deri tabakası arasında güçlü bir bağlantı sağlamaktadır.


Kornea tabakasının altında bulunan ve canlı hücreleri olan keratinositler adlı deri tabakaları, bariyer lipitlerini sentezlemektedir. Oluşumlarından kornea tabakasına giden yolda bu lipitler enzimatik olarak dönüşmektedirler ve böylece kornea tabakasında yüksek konsantrasyonlarda seramitler bulunmaktadır.


Keratinositler kornea tabakası için önemli olan fligarin maddesini de üretmektedirler. En üst deri katmanında fligarin enzimatik olarak etkili nemlendiricilere dönüştürülmektedir. Bu nemlendiriciler ise bir taraftan kornea tabakasında suyun tutulmasını sağlamakta, diğer taraftan ise derinin bariyer asit mantosunun oluşumuna destek olmakta ve cildin pH derecesini 5.0–5.5 değerinde tutmaktadırlar. Etkili bir bariyer asit kalkanı diğer etkilerinin yanısıra, çoğunlukla nörodermatit hastalarında görülen ve cilt enfeksiyonlarına neden olan stafilokokların cilde yerleşmesini engellemektedir.


Filagrin sentezinde ortaya çıkan aksaklıklar, atopik dermatite karşı hassasiyet oluşturmaktadır ve alerjiriskini artırmaktadır.
Nörodermatit hastalığında filagrin maddesinin haberci moleküllerinin üretilmesi ve bölünmesinde gerçekleşen aksaklığın yanısıra, hücre boşluklarına salınan bariyer lipitlerinde de genetik bozukluklar oluşmaktadır. Bunun neticesinde ise kornea tabakasının alt kısmında bariyer lipitlerinden oluşan normal bir koruma katmanı oluşamamaktadır. Etkili bir «hücre tutkalı»‚nın olmayışı bozuk bir bariyer fonksiyonuna ve kornea katmanında artan bir transdermal su kaybına yol açmaktadır. Su kaybı ile beraber kornea katmanının hücreleri küçülmekte ve katmanda çatlaklar oluşmaktadır, böylece tahriş edici irritanların ve alerjenlerin cilde sızması kolaylaşmaktadır.


Sabun ve temizleyici ürünlerin kullanımı ise daha fazla lipitlerin kaybolmasına ve bariyer fonksiyonunun daha fazla zarar görmesine neden olmaktadır, sonuç olarak da egzamalı lezyonlar oluşmaktadır.
 
MAVENA MH Şampuan Kuru ve Atopik ciltler için 
 
Sedef, Egzama,  Kaşıntı, Tahriş, Kepek, Kuru deriler için  Şac ve Vücud Şampuanı
 
 
 
 
MAVENA MH Shampoo Kuru ve Atopik ciltler için Saç ve Vücut Şampuanı
 
MAVENA MH   Şampuan nedir ve ne için kullanılır? 
 
MAVENA MH   Saç ve Vücut Şampuanı, kaşıntılı ve tahriş olmuş saç derisinin yumuşak biçimde temizlenip rahatlatılması için özel olarak geliştirilmiş. 
 
MAVENA MH   Şampuanın işlevsel maddeleri, fiziksel olarak deri içine nem taşıyan ve buraya bağlanan doğal nemlendirici faktörler (NMF) olan Üre ve Gliserindir. Hamamelis virginiana ekstresi USP, antioksidatif flavanoidler ve tanninler, özel Hamamelitannin, antiseptik, esansiyel yağlar ve antienflamatuar özelliğe sahip organik asitler içerir. Pantenolün yenileyici özelliği saç derisinin normal haline dönmesine de yardımcı olur. 
 
Paraben, parfüm, renklendirici ve Polietilen Glikol (PEG) içermez.
 

MAVENA®  MH Herbal Line Kopfhautfluid Kuru ve Atopik ciltler için Saç ve Deri Bakım Sıvısı 200ml

MAVENA®   MH  Saç ve Deri Bakım Sıvısı nedir ve ne için kullanılır?

MAVENA® MH Saç ve Deri Bakım Sıvısı, mikrobiyal olmayan enflamatuar şartlarda kuru, kepekli, kaşıntılı ve tahriş olmuş saç derisinin bakımı için özel olarak geliştirilmiş. Mavena Saç Derisi Bakım Sıvısının işlevsel maddeleri fiziksel olarak deri içine nem taşıyan ve buraya bağlanan doğal nemlendirici faktörler (NMF) olan Üre ve Gliserindir. Üre, Gliserin ve Mavena Saç Derisi Bakım Sıvısında bulunan Dekspantenol derinin doğal koruma işlevinin muhafaza edilmesi ve yenilenmesi bakımından önemli bileşenlerdir. Diğer önemli içerik maddeleri ise Hamamelis Virginiana distilatı USP ve Salisilik Asittir. Hamamelis Virginiana distilatı USP antioksidatif flavanoidler, antiseptik, esansiyel yağlar ve antienflamatuar özelliğe sahip organik asitler içerir. Kepek önleyici özelliği olan Salisilik Asit saç derisini rahatlatır. Paraben, parfüm, renklendirici ve Polietilen Glikol (PEG) içermez.

Diğer Özellikler
Stok Kodu00072
MarkaMAVENA
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.