Bergamot Esansından Üretilen Alkolsüz Kolonya Piyasaya Sürüldü

Bergamot Esansından Üretilen Alkolsüz Kolonya Piyasaya Sürüldü

Kolonya dünyasını derinden sarsmaya hazırlanan Yeni Kolonya firması, tamamen bergamot esansından üretilen, içeriğinde hiç alkol barındırmayan ürününün patentini alarak piyasaya sürdü. Ferahlatıcı ve canlandırıcı içeriğiyle her cilt tipine hitap eden Yeni Kolonya, cildinizi yumuşak ve pürüzsüz hissetmenize yardım ediyor.

Kolonya sektöründe bir süredir adından söz ettirmeyi başaran Yeni Kolonya firması, geçmişi yaklaşık 300 yıl öncesine dayanan Eau de Cologne ürünü üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda Eau de Cologne Alcohol-free patentine sahip dünyanın ilk alkolsüz kolonyasını üreterek kolonya sektöründe önemli bir atılım yapmayı başardı. Ürün ile ilgili açıklamalarda bulunan şirket sahibi ürünün içeriğinde tamamen bergamot esansının temel alındığını belirterek ürünün her cilt tipine uygun olduğunu, limon kokusu sayesinde cildinizi yumuşak ve ferah hissetmenizi sağladığını söyledi.  “Ürün üzerinde çalışmalarımızı tamamladık ve aldığımız dünyanın ilk alcohol-free (alkolsüz) kolonya patentiyle ürünü piyasaya sürdük” dedi. Alkolsüz kolonyanın tıpkı alkollü kolonyanın verdiği ferahlatıcı hissi sağladığını dile getiren sahibi, yüzyıllardır kullanılagelen bergamot esansının tamamen doğal olduğunu, rahatlatıcı kokusuyla insana canlılık hissi verdiğini açıkladı. Üründe hiç alkol kullanılmadığını vurgulayan sahibi, “uzmanların son yıllarda altını özellikle çizdiği alkollü kolonyanın zararlarına en aza indirmek amacıyla uzun süredir üzerinde çalıştığımız bu yeni ürünümüzle, insan sağlığı ve çevresel faktörleri gözeterek alkollü kolonyadan alınan ferahlatıcı hissi kaybetmeden daha sağlıklı bir ürün meydana getirdiğimize inanıyoruz” dedi.

Uzmanların bir süredir alkollü kolonyanın zararlarından bahsettiği bilinen bir gerçekti. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan İç Hastalıkları uzmanı Dr. Murat Akbaş yaptığı açıklamada, kolonyanın yapımında etil alkolün değil metil alkolün kullanıldığını belirterek metil alkolün insan sağlığı açısından son derece tehlikeli olduğunun altını çizmişti. Dr. Murat Akbaş’a göre metil alkol içeren bu tür kolonyaları kullanan kişilerin her şeyden önce damak zevklerinin bozuluyor, koku algılamasında birtakım sorunlar yaşıyorlar, cilt yapılarında gözle görülür yıpranmalar meydana geliyor, yoğun kullanımda ise kişilerin beyninde kalıcı hasarlar meydana geliyor. Alkollü kolonya kullanımının özellikle cildin yapısında bozukluklar meydana getirdiğini kaydeden Akbaş, “alkollü kolonya cildin kurumasına sebep olur, daha narin ciltlerde terlemenin yapılabilmesini engeller ve dolaylı olarak cildin bakterilere karşı savunma mekanizması oluşturabilmesinin önüne geçer” dedi. Böylesi bir bozukluğun geri dönüşü olmayan sorunlar oluşturabileceğini dile getiren Akbaş, alkollü kolonya kullanımın en aza indirilmesini, mümkünse hiç kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Son yıllarda alkollü kolonyanın zararları hakkında kamuoyu oluşturmaya çalışan uzmanlara göre özellikle bebeklerin ve çocukların risk altında bulunuyor. Gelişmekte olan cilt hücrelerini öldüren metil alkollü kolonyalar, çocukların ve bebeklerin savunma mekanizması geliştirmelerini engelleyerek vücutlarının bakterilere ve mikroplara karşı dirençsiz hale gelmelerine sebep oluyor.
Yeni Kolonya firmasının “Alcohol-free Eau de Cologne” adıyla yaptığı patent başvurusunun Avrupa Patent Ofisi tarafından kabul edilmesinin ardından dünyanın ilk alkolsüz eau de cologne ürünü Yeni Kolonya Alkolsüz piyasaya sürüldü. Bilinen kolonyadaki alkolün yerini suyun aldığı, esans olarak su bazlı parfümlerin tercih edildiği Yeni Kolonya Alkolsüz, 100 ml’lik sprey şişe ve 200 ml’lik cam şişelerle tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Alkolsüz kolonyanın yanı sıra yine alkol içermeyen %100 bambudan üretilen temizleme mendilleri de sunan Yeni Kolonya firması, alkolsüz kolonya ve temizleme ürünleri piyasasını domine etmeye hazırlanıyor.

Yeni Kolonya resmi internet sitesi: www.yenikolonya.com.tr
E-Mail: info@yeni-kolonya.com

19.01.2015

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.